przejdź do treści

Działania promocyjne

Logo programu  

Działania promocyjne są jednym z podstawowych elementów „Programu dla szkół”.  Ich celem jest informowanie o założeniach Programu,  budowanie rozpoznawalności i popularyzacja nazwy unijnego mechanizmu wśród dzieci, ich rodziców i ogółu społeczeństwa, a dodatkowo wyróżnienie „Programu dla szkół” wśród bogatej oferty ponadprogramowych propozycji, które mogą być realizowane w szkołach.

W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego w kraju i ograniczoną działalnością placówek szkolnych realizacja podstawowych celów Programu, czyli promowanie zdrowej diety bogatej w owoce, warzywa i mleko, przeniosła się głównie do domów rodzinnych. W ramach tegorocznej odsłony kampanii zwrócono uwagę na wyjątkowo ważną rolę rodziców w budowaniu nawyków żywieniowych najmłodszych. We współpracy z opiekunami dzieci starano się pielęgnować zasady, które „Program dla szkół” zaszczepia uczniom w ciągu standardowego roku szkolnego. Należą do nich: dieta bogata w owoce, warzywa, produkty mleczne, znaczenie drugiego śniadania dla  prawidłowego funkcjonowania organizmu, a także wartość wspólnego spędzania czasu i budowanie relacji: rodzic – dziecko.

Kontynuacja kampanii, której osią był „Pamiętnik Chrumasa”,  opierała się na spójnej linii wizualnej działań edukacyjnych i promocyjnych. Zastosowanie jednolitych elementów graficznych, czcionki, postaci animowanych miało na celu zwiększenie rozpoznawalności unijnego mechanizmu i wzmocnienie siły przekazu. W szerokozasięgowej kampanii wykorzystano:

Przygotowano również plakat promocyjny Programu, zaktualizowano materiały na stronie www.pamietnikchrumasa.pl, a także stworzono nowe filmy i materiały tekstowe bazujące na przygodach uwielbianych przez dzieci bohaterów : Chrumasa, Miau, Mee i Uchola.

Kulminację działań promocyjnych stanowiła prezentacja nowej odsłony strony internetowej dedykowanej „Programowi dla szkół” www.programdlaszkol.org.

Dzięki prostej i czytelnej mapie serwisu każdy znajdzie na niej informacje, które go interesują, w tym aktualne akty prawne, wykaz zatwierdzonych dostawców czy materiały edukacyjne.

Serdecznie zapraszamy na www.programdlaszkol.org!

 

 

 

Logotyp „Program dla szkół”

do góry