przejdź do treści

Zapraszamy szkoły podstawowe oraz dostawców do udziału w „Programie dla szkół” w roku szkolnym 2021/2022

2 Września 2021

Zapraszamy wszystkie zainteresowane szkoły podstawowe oraz dostawców do wzięcia udziału w „Programie dla szkół” w I semestrze roku szkolnego 2021/2022. W programie mogą uczestniczyć uczniowie klas I-V szkół podstawowych i ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia oraz klas I - II ogólnokształcących szkół baletowych.

Szkoła podstawowa, która będzie chciała uczestniczyć w programie może skorzystać z usług zatwierdzonego dostawcy poprzez zawarcie umowy na dostawy owoców i warzyw lub mleka i produktów mlecznych.

Kopie zawartych umów dotyczących I semestru roku szkolnego 2021/2022 dostawcy składają we właściwym ze względu na siedzibę dostawcy OT KOWR do dnia 17 września 2021 r. 

W przypadku, gdy szkoła nie zamierza skorzystać z usług dostawcy może po wcześniejszym uzyskaniu zatwierdzenia samodzielnie organizować dostawy produktów, a następnie rozliczać się z OT KOWR.

Korzyści z programu

Każde dziecko uczestniczące w programie w roku szkolnym 2021/2022 będzie otrzymywać bezpłatnie porcję produktu owocowego albo warzywnego lub mlecznego przez 10 - 12 wybranych tygodni w semestrze. Liczba porcji otrzymywanych przez jedno dziecko w ramach komponentu owocowo-warzywnego wynosi 38 w każdym semestrze roku szkolnego, natomiast w zakresie komponentu mlecznego - 34 w każdym semestrze roku szkolnego. Dzieci będą otrzymywać jabłka, gruszki, śliwki (w I semestrze), truskawki (w II semestrze), soki owocowe, marchewki, rzodkiewki, paprykę słodką (w I semestrze), kalarepę, pomidorki, a także mleko białe, serki twarogowe, jogurty i kefiry naturalne. Ponadto, dzieci uczestniczące w „Programie dla szkół” będą brać udział w działaniach edukacyjnych organizowanych w ramach programu.

Zapraszamy do zapoznania się z Warunkami udziału w „Programie dla szkół” w roku szkolnym 2021/2022 opracowanymi na podstawie rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 23 sierpnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu zadań realizowanych przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa związanych z wdrożeniem na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej programu dla szkół (Dz. U., poz. 1572) oraz do przystąpienia do programu.

 

 

 

 

 

do góry