przejdź do treści

Uwaga – ruszył „Program dla szkół” w II semestrze roku szkolnego 2022/2023

2 Marca 2023

W związku zakończeniem ferii zimowych w Polsce dzieci uczestniczące w „Programie dla szkół” już ze wszystkich województw mogą otrzymywać bezpłatnie porcje produktów owocowych albo warzywnych oraz mlecznych przez 7 – 12 wybranych tygodni w II semestrze roku szkolnego 2022/2023. Liczba porcji otrzymywanych w II semestrze roku szkolnego 2022/2023 przez jedno dziecko w ramach komponentu owocowo-warzywnego wynosi 25, natomiast w ramach komponentu mlecznego wynosi 20 porcji. Dzieci w ww. semestrze otrzymają jabłka, gruszki, truskawki, soki owocowe, marchewki, rzodkiewki, kalarepę, pomidorki, a także mleko białe, jogurty i kefiry naturalne.

 

W II semestrze roku szkolnego 2022/2023 w „Programie dla szkół” uczestniczy:

− w komponencie owocowo-warzywnym - 11 561 szkół podstawowych, w których owoce i warzywa otrzymuje ok. 1 721 mln dzieci z klas I–V (ok. 87% dzieci z grupy docelowej),

− w komponencie mlecznym - 11 738 szkół podstawowych, w których mleko i produkty mleczne otrzymuje ok. 1 718 mln dzieci z klas I–V (ok. 87% dzieci z grupy docelowej).

 

Umowy ze szkołami podpisało i dostawy realizuje 79 zatwierdzonych dostawców owoców i warzyw oraz 79 dostawców mleka i produktów mlecznych. Dostawcy za zrealizowane dostawy i udostępnione bezpłatnie dzieciom porcje owocowo-warzywne i mleczne otrzymają stawkę pomocy, która została podwyższona w II semestrze roku szkolnego 2022/2023 i wynosi:

  • 1,15 zł netto za jedną porcję owoców/warzyw,
  • 1,40 zł netto za jedną porcję mleka i przetworów mlecznych.

 

Warunki udziału w Programie dla szkół w roku szkolnym 2022/2023
Adresy Oddziałów Terenowych KOWR 

 

do góry