przejdź do treści

Sezon czwarty

"Pamiętnik Chrumasa" - odcinek 17 "Zdrowe wyzwanie"

Kolejny odcinek „Pamiętnika Chrumasa” to wspomnienie wyborów samorządowych przeprowadzonych w szkole, do której uczęszczają Chrumas i jego przyjaciele. Takie wydarzenie to spore wyzwanie nie tylko dla kandydatów, ale także dla całej szkoły.

"Pamiętnik Chrumasa" - odcinek 16 "Zdrowa impreza"

Ten odcinek przygód Chrumasa i jego przyjaciół z pewnością warto obejrzeć. Porusza bowiem problem, który w szkole często się pojawia i nawet jeśli nie dotknął was osobiście, to na pewno kogoś z waszych przyjaciół czy kolegów. Ale zanim o nim opowiemy, może warto najpierw wspomnieć, że w szkole ma się odbyć długo już wyczekiwana przez wszystkich dyskoteka. Fajnie, że w jej przygotowanie wszyscy się angażują. Jak się okazuje, to dużo bardziej atrakcyjne niż przyjście na gotowe.

"Pamiętnik Chrumasa" - odcinek 15 "Usterka"

Tym razem akcja rozgrywa się w sali informatycznej. Pani Sowa daje uczniom zadanie polegające na przygotowaniu plakatu promującego przerwę śniadaniową w ramach „Programu dla szkół”. Kiedy wszyscy zastanawiają się, jakie są ich ulubione produkty rozdawane w ramach Programu, dyskutują o tym, czy narysować owoce i warzywa, a może produkty mleczne, Uchol jak zwykle nie słucha Pani Sowy. Gra na swojej komórce i zastanawia się, „jak uwolnić kolejne lochy”.

"Pamiętnik Chrumasa" - odcinek 14 "Szkoła w domu"

Z Internetu korzystamy codziennie, służy nam nie tylko do nauki i zabawy, ale także do komunikacji. Zdalnie, czyli za pomocą internetu, uczestniczymy w lekcji z nauczycielem, ale także rozmawiamy z przyjaciółmi.
W kolejnym odcinku przyjaciele Chrumasa spotykają się online, pozostając we własnych domach, i dzięki temu nie tracą lekcji, które później musieliby samodzielnie nadrobić. Tym razem jest to historia o żartach, ich konsekwencjach, ale i zdrowym odżywianiu.

"Pamiętnik Chrumasa" - odcinek 13 "Jądro nieczystości"

Co może się zdarzyć, gdy po raz setny zapomnisz pracy domowej? Oczywiście trzeba się będzie wytłumaczyć przed nauczycielem.

 

do góry